Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

Bal karnawałowy

 

 

Kolorowo i bajkowo,
czyli o balu karnawałowym w Szkole Podstawowej w Olszance

            Karnawał to wyjątkowy i jedyny okres w roku, na który przypada czas wspaniałych,  szalonych  zimowych balów i  zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli, jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci. Taki wyjątkowy bal stał się  tradycją każdej szkoły i  nieodłącznym elementem dzieciństwa.

            Już od grudnia dzieci niecierpliwie oczekują dnia, gdy będą mogły wcielić się w postać ulubionego bohatera.W poniedziałkowe  przedpołudnie – 10 lutego, odbył się  tak długo oczekiwany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Olszance,  bal karnawałowy.  Zabawa ta  jest okazją do wspólnych pląsów i  spotkania się całej społeczności szkolnej SP.  W tym dniu ubrana w kolorowe serpentyny i balony sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek,  czarownic,  czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, karateków, policjantów, żołnierzy, motylków, kotków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także swoimi wychowawcami. Rozrywkę uczestnikom balu zapewniła grupa animatorów, która nikomu nie pozwoliła się nudzić. Dzieci tańczyły twista, rock and rola, sambę, makarenę, kaczuszki i świetnie się przy tym bawiły.  W tańcu wirowały księżniczki, czarownice oraz różne postacie z bajek i książek. Solo, w parach, w kółkach i wężykach wszyscy bawili się wspaniale. Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach prowadzonych przez animatorów, a były one nie tylko zabawne, niektóre zaskakujące i nietypowe. Bal trwał trzy godziny,  za sprawą dobrze dobranej  muzyki i wspaniałej  atmosfery wszyscy mieli ochotę zostać dłużej. Ostatnie piosenki bisowano po kilka razy. Każdy tańczył do utraty tchu, by nie zmarnować szansy na karnawałowe szaleństwo w gronie przyjaciół. Uczniowie podczas zabawy mieli  możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych i wokalnych. W czasie balu odbyła się również sesja zdjęciowa, podczas której zostały uwieńczone na pamiątkę wspaniałe przebrania naszych wychowanków.  Aby zregenerować swoje siły i nabrać nowej energii do karnawałowych szaleństw podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się na poczęstunek - słodkie i przepyszne pączki z olszańskiej piekarni pani Barbary Wróbel. Taki bal przebierańców jest atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza najmłodszym  wielu pozytywnych  przeżyć, szczerej  radości i ogromnego zadowolenia.  Już od dziś z niecierpliwością czekamy na następną zabawę karnawałową w naszej szkole.

 

                                                                              Tekst  i foto  Joanna Sowierszenko


więcej fotografii

E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1802232
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
1152
1634
6829
1791063
1802232